Artretyzm u kobiet

Artretyzm u kobiet

Kobiety chorują na wiele chorób znacznie częściej niż mężczyźni. Cierpią na żylaki, dolegliwości układu kostnego i moczowego. W przypadku dny moczanowej, natura oszczędziła panie. Badania naukowe wskazują, że panie chorują na artretyzm ponad dwadzieścia razy rzadziej, niż panowie. Może się to wiązać także z dietą – większość pań unika tuczącego mięsa, oraz nie spożywa tak wiele alkoholu, co ich mężowie.

Nieprawidłowa dieta.

Przyczyna dny pierwotnej, która występuje najczęściej, leży w nieprawidłowym syntezowaniu kwasu moczowego. Panie znacznie rzadziej cierpią na tę formę dny. Jeśli choroba pojawia się, to jest zwykle następstwem nieprawidłowego odżywiania, małej ilości przyjmowanych płynów lub w źle dobrany lekach. Pierwsze napady dny moczanowej u pań pojawiają się około dwadzieścia lat później w stosunku do tych epizodów u mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Żeńskie hormony płciowe stanowią znacznie lepszą ochronę przed dną, niż męski testosteron. Leczenie tej choroby u obydwu płci przebiega w ten sam sposób.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: