Jak powstrzymać artretyzm?

Jak powstrzymać artretyzm?

Dna moczanowa nie jest chorobą całkowicie uleczalną, można jednak powstrzymać jej nieprzyjemne objawy. Dna moczanowa, inaczej artretyzm to choroba, która powoduje odkładanie się kryształków kwasu moczowego w stawach.

W konsekwencji prowadzi to do pojawiania się ostrych dolegliwości bólowych, ze względu na rozwijający się stan zapalny. Dnę charakteryzują ataki, to znaczy, że ból i obrzęk stawu nie są stałe, a ustają, żeby za jakiś czas powrócić.

Choroby nie da sie wyleczyć, jednak można łagodzić jej objawy. Jednym ze sposobów jest przyjmowanie leków przeciwzapalnych. Popularne jest również zażywanie środków obniżających stężenie kwasu moczowego. Ponadto, zaleca się również stsowanie odpowiedniej diety, ubogiej w puryny.

Dieta

Posiłki osoby cierpiącej na artretyzm powinny opierać się przede wszystkim na potrawach gotowanych, rzadziej smażonych i ciężkostrawnych. Ponadto, wykluczone jest picie alkoholu. Nie zaleca się również spożywania napoi zawierających kofeinę, jak kawa czy cola. Ważnym jest aby ostatni posiłek zjeść na 3-4 godziny przed snem.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Artretyzm czyli dna moczanowa 2021