Kawa w profilaktyce dny moczanowej

Kawa w profilaktyce dny moczanowej

Picie kawy może mieć udział w profilaktyce artretyzmu. Naukowcy wykazali, ze picie kawy ma wpływ na spadek produkcji kwasu moczowego w organizmie. Może to mieć wpływ na profilaktykę i leczenie dny moczanowej. Dna moczanowa, inaczej artretyzm, skaza moczanowa, to choroba związana z nadprodukcją bądź nieprawidłowym metabolizmem kwasu moczowego w organizmie, co ma związek z jego odkładaniem się. Powadzi to do zapaleń stawów i ostrych bóli.

Możliwe, że kawa jest napojem, który pomoże zmniejszyć ilości kwasu moczowego w organizmie. Naukowcy z Kanady prowadzili badania, które wykazały związek pomiędzy piciem kawy a spadkiem poziomu tego kwasu w organizmie. W badaniu wzięli udział mężczyźni i kobiety, od których pobrano próbki krwi i moczu, oraz zebrano informacje na temat zwyczajów żywieniowych.

Wyniki pokazały, ze wzrost spożycia kawy ma związek na poziom kwasu moczowego w organizmie. Jednocześnie, picie herbaty nie ma wpływu na redukcję owego kwasu. Naukowcy wywnioskowali, że spożycie kofeiny nie ma zatem związku z regulacją jego produkcji. Z drugiej jednak strony lekarze twierdzą, ze spożycie kawy, która jest bogata w puryny, ma niekorzystny wpływ na osoby zmagające się z artretyzmem.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: