Gdy zaczynają boleć nogi

Noah buscher z Unsplash
Noah buscher z Unsplash

Długotrwała praca fizyczna, stres, a także wiele innych czynników nie wpływa zbyt dobrze na stan zdrowotny naszych nóg. Urazy, otarcia czy skaleczenia, mogą bardzo szybko doprowadzić do poważnego stanu zapalnego stóp. Nieleczenie tego typu problemów, może być odczuwalne po wielu latach, zwłaszcza jeśli do tego wszystkiego dochodzi podeszły wiek danej osoby. Leczenie nóg jest bardzo ważne, ponieważ jeśli nie będziemy martwić się o stan naszych stóp, doprowadzimy do sytuacji, w której nie będziemy w stanie ruszyć się z naszego łózka. Dzisiaj należy jednak przestać skupiać się na operacyjnym leczeniu nóg.

Leczenie nie może być ryzykowne

 W bardzo wielu przypadków oprócz poważnego bólu odczuwamy liczne powikłania pooperacyjne, które w żaden sposób nam nie pomagają. W obecnych czasach o wiele łatwiej jest nam odstąpić, od tradycyjnych procedur medycznych, na rzecz bardziej alternatywnych rozwiązań. Nie mamy tu jednak na myśli niemedycznych zabiegów, ponieważ leczenie za pomocą fala uderzeniowa Warszawa, jak najbardziej wpisuje się w podstawy współczesnej medycyny. Taka terapia nie jest w żaden sposób bolesna, ale mimo wszystko można odczuć delikatne mrowienie, zwłaszcza podczas poszczególnych uderzeń. Całość fali powoli rozprasza się, dzięki czemu stan zapalny może być skutecznie leczony. Niestety, ale nawet najlepsza metoda nie gwarantuje nam pełnej skuteczności. W niektórych przypadkach medycznych występuje szereg przeciwwskazań, które nie pozwalają nam skorzystać z takiej metody leczenia. Jeśli cierpimy na hemofilie, czyli problemy wynikające z poważnym ubytkiem określonego czynnika powodującego krzepnięcie krwi, to wtedy nie możemy skorzystać z takiego zabiegu. Podobnie wygląda sytuacja, gdy chory stosuje różnego rodzaju leki przeciw zakrzepowe. To właśnie dlatego przy rozpoznaniu lekarz musi sprawdzić, czy spełniamy wszystkie normy i czy możemy faktycznie skorzystać z takiej terapii bez problemów. Jeśli w czasie gdy przygotowujemy się do zabiegu, zaczyna występować u nas ostra infekcja tkanki miękkiej dochodząca aż do kości, wówczas też nie możemy skorzystać z tej metody leczenia. W tym wypadku jest to jednak krótkotrwała przeszkoda, ponieważ w momencie, gdy nasze zdrowie się poprawi, będziemy mogli wykorzystać leczenie falami uderzeniowymi w praktyce.

Sportowcy korzystają z takich zabiegów

 Dzisiaj z tego typu metod bardzo często korzystają lekarze sportowi. To właśnie oni bardzo często zajmują się procesem rehabilitacyjnym zawodników. W takich wypadkach potrzebna jest szybka i skuteczna terapia, ponieważ kontuzjowany zawodnik musi wrócić do gry. Tego typu sytuacje sprawiają, że leczenie, które trwa nawet do jednego roku, odbywa się w okresie krótszym co najmniej o połowę. Dla wielu osób jest to po prostu o wiele rozsądniejsze rozwiązanie, niż skomplikowana operacja, która może się nie udać. Zawsze istnieje ryzyko i to właśnie dlatego wszystkie współczesne metody nie inwazyjne, wydają się dzisiaj korzystną propozycją dla wszystkich ludzi. Nie musimy nawet bać się efektów ubocznych, oprócz paru siniaków nie zaobserwujemy w naszym ciele żadnych niekorzystnych zmian.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: