Napady dny moczanowej

Napady dny moczanowej

Artretyzm, skaza moczanowa. Na początku przebiega bezobjawowo, by w nieoczekiwanym momencie wywołać ogromny, nieustępliwy ból. Dna moczanowa jest chorobą przewlekła, w której wyróżnia się kilka etapów. Pierwszy przebiega bezobjawowo, po czasie następują okresy napadów zapalenia stawów, co może prowadzić do rozwoju dny przewlekłej. Powodem choroby jest zaburzenie metabolizmu kwasu moczowego.

Jej przypadki dzieli się na dwie grupy: pierwotną i wtórną. W pierwotnej przyczyną może być nieprawidłowa filtracja kwasu moczowego, co w efekcie prowadzi do upośledzenia w jego wydalaniu i gromadzenia się w organizmie. Jako przyczynę wymienia się również jego nadprodukcję.

Napad dny moczanowej, jest to etap gdzie choroba zaczęła się już rozwijać. W wielu przypadkach ból odnotowuje się u dużego palucha u nogi (podagra). Zdarza się, że zaatakowane są stawy rąk (chiragra), barkowy (omagra), kolanowy (goragra). Ból jest często nie do zniesienia i niezależnie od miejsca zazwyczaj pojawia się w porze rannej, często po zjedzeniu sytego, tłustego posiłku lub spożyciu alkoholu. Sam atak może trwać od kilku dni nawet do 3 tygodni, jeśli odpowiednio wcześnie nie zostanie wdrożone leczenie.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Artretyzm czyli dna moczanowa 2020