Artretyzm podagra

Artretyzm podagra

Artretyzm to choroba nazywana także podagrą lub dną moczanową. Jest to w dużej mierze choroba autoimmunologiczna, jednak nieprawidłowy tryb życia potrafi zwiększyć jej objawy. Charakterystyczne jest to, że chorują na nią głównie starsi mężczyźni. Ponieważ dieta jest czynnikiem, który ma decydujący wpływ na rozwój artretyzmu, warto zapoznać się z listą zakazanych pokarmów.

 

Zakazane pokarmy.

Będą to przede wszystkim używki alkoholowe oraz kawa i herbata, które powodują zwiększenie ilości kwasu moczowego we krwi. Nie wolno także przesadzać z ilością czerwonego mięsa, warzyw strączkowych oraz ryb. Na poprawę stanu zdrowia wpływa duża ilość wypijanych płynów. Leczenie podagry polega na zmianie diety oraz na stosowaniu leków, które powodują zmniejszenie zawartości kwasu moczowego we krwi – dzięki czemu ryzyko kolejnych ataków się zmniejsza. W wielu przypadkach lekarze zalecają leki moczopędne, a ich stanowisko względem szkodliwego lub korzystnego wpływu kawy na dnę moczanową nie jest spójne – kawa zwiększa diurezę, co jest pozytywne.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: