Dna moczanowa badania

Dna moczanowa to choroba, która potrafi znacznie obniżyć komfort życia. Jeśli zauważyłeś, że skóra w okolicach stawów zrobiła się czerwona i napięta oraz to, że zaczęły pojawiać się dziwne guzki, jak najszybciej przeprowadź badania na dnę moczanową. Niestety, wielu chorych domyśla się swojej dolegliwości dopiero wtedy, gdy choroba jest już w zaawansowanym stadium.

Kwas moczowy.

Jeśli chodzi o termin – dna moczanowa badania, to rozpoznanie następuje na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, lekarz zleca pomiar kwasu moczowego we krwi. Jeśli jest podwyższony, wskazuje to jednoznacznie na dnę moczanową, jednak ten objaw nie jest konieczny do jej rozpoznania. Czasem chory wiąże swoje dolegliwości na przykład z urazem stawu i prosi o prześwietlenie – w takim przypadku można rozpoznać dnę na zdjęciu rentgenowskim. Wskazuje to na zaawansowaną postać choroby. Najczęściej lekarz rozpoznaje chorobę po prostu po rozmowie z pacjentem – takie rozpoznanie zostaje potwierdzone na podstawie badania wycinka guzka z tkanki.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: