Dna moczanowa leczenie

Leczenie artretyzmu jest dość trudne – z uwagi na to, że chory zwykle dowiaduje się o tym, że jest chory, dopiero gdy choroba jest w zaawansowanym stadium. Leczenie napadu artretyzmu polega przede wszystkim na zastosowaniu leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych i ma za zadanie złagodzić ból.

Leczenie i dieta.

Następnie podaje się leki, które mają za zadanie zredukować objawy kolejnych ataków dny oraz zahamować odkładanie się kryształów kwasu moczowego w stawach. W tej grupie znajdują się także leki przeciwzapalne. Drugą metodą leczenia artretyzmu jest zastosowanie leków moczopędnych. Im więcej wody jest wypijane oraz wydalane każdego dnia, tym więcej kwasu moczowego zostanie wydalone na zewnątrz organizmu. Leki moczopędne mają także działanie obniżające ciśnienie, z uwagi na to leczenie tych dwóch dolegliwości może być prowadzone równolegle. Nawet najlepsza kuracja nie sprawdzi się, jeśli nie zadbamy o to, w jaki sposób się odżywiamy. W leczeniu dny najważniejsze jest usunięcie z menu alkoholu oraz czerwonego mięsa.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: