Dna moczanowa objawy

Dna moczanowa objawy

Dna moczanowa to choroba cywilizacyjna, która rozwija się u mężczyzn w wieku około pięćdziesiątego roku życia. Okazuje się, że do czasu pierwszego ataku bólowego, choroba nie daje żadnym objawów. Kryształy kwasu moczowego odkładają się w okolicach stawów, przez co stan pacjenta jest coraz gorszy.

Pierwsze objawy.

Pierwszy atak najczęściej dotyka dużego palca u stopy, z uwagi na to, że substancja odkłada się właśnie w tym miejscu. Atak ma miejsce we wczesnych godzinach porannych i związany jest ze spożyciem poprzedniego dnia dużej ilości mięsa czerwonego. Atak może być wywołany przez spożywanie alkoholu. Artretyzm daje także objawy w postaci zmiany wyglądu skóry – staje się ona czerwona i łuszcząca, często pojawia się także obrzęk, który sprawia trudności w poruszaniu się. Podagra prowadzi do uszkodzenia nerek – kamienie moczowego są zbudowane także z kwasu moczowego. Nie leczone dolegliwości mogą zmienić się w przewlekłe zmiany – które stale utrudniają choremu poruszanie się i prowadzą nawet do ubytków w masie kostnej.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: