Jak samemu rozpoznać dnę moczanową?

Jak samemu rozpoznać dnę moczanową?

Dna moczanowa, zwana też artretyzmem, wciąż budzi niepokój. Wprawdzie to schorzenie jest dobrze znane lekarzom, ale towarzyszący mu silny ból i skomplikowane leczenie, powodują, iż ludzie boją się dny mocznowej.

W przypadku artretyzmu diagnostyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Jeśli choroba zostanie wykryta stosunkowo szybko, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że lekarzom uda się zahamować jej rozwój. W związku z tym warto poznać objawy dny moczanowej.

Czy można samemu rozpoznać artretyzm?

Początkowo dna moczanowa nie daje o sobie znać. Jeśli nie zostanie wykryta podczas badań profilaktycznych lub leczenia innej choroby, człowiek jest skazany na atak dny moczanowej. Osoba, która doświadczy ostrego bólu stawów, powinna niezwłocznie udać się do lekarza. Specjalista jest w stanie dostosować leczenie do potrzeb pacjenta i uchronić go przed postępem choroby. Atakowi dny moczanowej towarzyszą takie dolegliwości jak: silny ból, obrzęk, stan zapalny, błyszcząca skóra z tendencją do łuszczenia. Atak dny moczanowej nieprędko ustępuje. Zdarza się, iż trwa 21 dni. W związku z tym, iż nie jesteśmy w stanie rozpoznać artretyzmu, warto wykonywać badania profilaktyczne.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: