Jak włożyć i wyjąć tampon

Natracare z Unsplash
Natracare z Unsplash

Zwłaszcza w przypadku młodych dziewcząt, które zaczynają miesiączkowanie, pojawia się wiele wątpliwości dotyczących higieny i sposobów na zatrzymanie krwawienia. Już na początku warto dbać o prawidłowe nawyki, szczególnie że przez kolejne trzydzieści czy więcej lat podpaska czy tampon staną się nieodzowną częścią kobiecości. Nie tak wstydliwą jak może się zdawać.

Jak włożyć tampon

Tampony szczególnie sprawdzają się w przypadku miłośniczek sportu i aktywności, które nie chcą rezygnować z siatkówki, biegania czy basenu nawet podczas obfitego krwawienia. Zwłaszcza na początku mogą pojawiać się wątpliwości dotyczące aplikacji. Wątpliwości, które rozwieje krótki poradnik, jak wkładać tampon. Krok pierwszy to dobór odpowiedniego rozmiaru – podczas pierwszej aplikacji warto wypróbować tampony mini, by ewentualne potem kupić większe. Drugi krok to higiena – ręce muszą być czyste, by szkodliwe bakterie nie dostały się do pochwy. Trzeci krok to odprężenie – warto się rozluźnić i odprężyć. Czwarty krok to otwarcie opakowania – trzeba na wszelki wypadek rozprostować sznureczek, sprawdzając, czy nie jest zerwany. Piąty krok – aplikacja – jedną dłonią należy rozchylić wargi sromowe, jednocześnie palcem wskazującym drugiej dłoni wprowadzić tampon do środka, kierując go ku tyłowi i górze, zaś sznureczek powinien zostać na zewnątrz.

Jak usunąć tampon

Zaleca się, by usuwać tampon co 4-6 godzin. I choć na początku może wydawać się to trudne, to już po pierwszym dniu stosowania tamponów wkładanie i wyciąganie ich będzie niezwykle proste. Aby usunąć tampon, należy wystarczy złapać za koniec sznureczka i ciągnąć delikatnie i jednostajnie aż do wyjęcia z pochwy. Ważne, by podczas wyciągania tamponu być rozluźnioną i by zużytych tamponów nie wyrzucać do toalety.

http://www.myob.pl/strona-glowna

 Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: