Jak zregenerować skórę twarzy

Candice Picard z Unsplash
Candice Picard z Unsplash

Permanentny stres, zmęczenie, klimatyzacja w miejscu pracy, a także promieniowanie UV i inne warunki atmosferyczne odciskają piętno na twarzy kobiet. Cera staje się poszarzała, pod oczami pojawiają się słynne worki, a gdzieniegdzie występuje co raz to nowa zmarszczka. Potrzebne stają się zabiegi regenerujące skórę – https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/

Odczuwalna i zauważalna regeneracja skóry następuje w wyniku stosowania zarówno domowych sposobów, jak i zabiegów w profesjonalnych zabiegach kosmetycznych.

Gabinety odnowy mają w ofercie wiele propozycji: zabiegi z użyciem kwasów, peelingi i masaże. Jednak tego rodzaju zabiegi, mimo że sprawiają dużo przyjemności, także dużo kosztują.

Regeneracja skóry twarzy w domowym zaciszu sprowadza się do stosowania peelingów, które pomogą złuszczyć martwe komórki naskórka i oczyścić wierzchnie warstwy skóry. W przypadku cery wrażliwej lepiej stosować peelingi enzymatyczne niż pospolite zdzieraki. Po peelingu skóra wymaga gruntownego nawilżenia – poprzez picie co najmniej 1,5 l wody dziennie oraz regularne stosowanie maseczek i kremów nawilżających. Warto pamiętać także o filtrach przeciw promieniowaniu UV.

W dbaniu o skórę twarzy należy także wziąć pod uwagę istnienie czynników, które mogą spowolnić jej regenerację. Zanieczyszczenia obecne w środowisku powodują powstawanie na powierzchni skóry wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia i niwelują działanie zabiegów kosmetycznych. Aby chronić się przed szkodliwym wpływem oksydantów, warto pamiętać o stosowaniu preparatów z kompleksem witaminowym C+E. Występuje on zarówno w kremach, jak i w postaci ampułek z serum.

Tekst partnera

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: