Opatrunek hydrokoloidowy na gojenie ran

humberto chavez z Unsplash
humberto chavez z Unsplash

Dokuczliwe pęcherze na stopach tworzące się na skutek otarć od obuwia i wyższej temperatury, potrafią skutecznie uniemożliwić komfortowe chodzenie. Hydrokoloidowe plastry wykorzystujące nowoczesną technologię, pozwalają na szybsze leczenie ran i odizolowanie ich od otoczenia, dzięki czemu rana znajduje się w sterylnym środowisku.

Zmagając się z pęcherzami powstającymi na stopach na skutek ucisku spowodowanego przez nieodpowiednie obuwie, nie tylko warto zabezpieczyć je odpowiednio dobranymi opatrunkami, ale także zadbać o zmianę butów. W przypadku wystąpienia pęcherzy koniecznie wybierajmy buty na niskim obcasie, obszerne i nieuciskające. Częstym powodem powstawania pęcherzy na stopach jest nowe, nierozchodzone jeszcze obuwie, które w przypadku wystąpienia ran, powinno pozostać w szafie. Odpowiednie zabezpieczenie plastrem hydrokoloidowym zranionego miejsca i unikanie nieodpowiednich butów powinno doprowadzić do szybkiego wyleczenia rany, dzięki nowatorskiej technologii wykorzystywanej w opatrunkach tego typu.

Opatrunek hydrokoloidowy wykorzystuje aktywne cząsteczki hydrokoloidowe w żelu znajdującym się w opatrunku, które absorbują wysięk z rany. Wysięk jest wiązany razem z martwymi komórkami, a oddychająca, wierzchnia powłoka plastrów umożliwia szybkie odparowanie go, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zranienia goją się znacznie szybciej. Hydrokoloidowe plastry okrywają poza tym uszkodzoną tkankę, tworząc swoistą poduszkę, chroniącą przed kolejnymi otarciami bądź zabrudzeniami rany. Przynoszą natychmiastową ulgę, dzięki czemu chodzenie jest komfortowe, nawet jeszcze w momencie gojenia się ran powstających na skutek pęcherzy.

Gojenie ran w wilgotnym środowisku jest znacznie skuteczniejsze niż pozostawienie ich nieosłoniętych lub w suchym środowisku. W tym przypadku, rana pokrywa się strupem z zaschniętej krwi, a jego oderwanie może pozostawić blizny na ciele. Leczenie jest również wolniejsze niż w przypadku wilgotnego środowiska – epitelium, czyli komórki powstające w momencie gojenia się ran, wzrastają wolniej niż w otoczeniu wilgoci.

Opatrunki hydrokoloidalne oferowane przez COMPEED to skuteczna, niedroga i bezbolesna metoda gojenia ran powstających na stopach, po otarciach i pęcherzach. Są delikatne i mają działanie jak druga skóra, nałożona na zranione miejsce. Wilgotne środowisko, jakie zapewnia żel, sprzyja namnażaniu się komórek epitelium, dzięki czemu proces gojenia zachodzi znacznie szybciej, a w miejscu wystąpienia ran nie pozostają blizny.

Więcej na: https://www.compeed.pl/plaster-hydrokoloidowy/

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: