Pielęgnacja nóg

anelya okapova z Unsplash
anelya okapova z Unsplash

Pielęgnacja nóg i stóp powinna stać się częścią codziennego rytuału urodowego każdej kobiety. Odpowiedni dobrane kosmetyki pozwolą utrzymać wymagającą skórę w tych obszarach w perfekcyjnej kondycji, w konsekwencji będzie ona nie tylko pięknie się prezentować, ale oprócz tego zachwyci swoją jedwabistą gładkością. Wystarczy tylko przestrzegać na co dzień kilku podstawowych zasad, aby skóra nóg odwdzięczyła się w zamian nienagannym wyglądem.

Codzienne nawilżenie to podstawa

Przede wszystkim skóra nóg wymaga systematycznego nawilżania przy użyciu bogatych balsamów do ciała. Wybierają idealny balsam do ciała, należy zwrócić szczególną uwagę na jego skład, w którym powinny znaleźć się takie komponenty jak głęboko nawilżająca gliceryna czy też odżywcze naturalne olejki roślinne. Tylko wówczas mamy bowiem gwarancję, że tak wybrany balsam do ciała zapewni naszej skórze perfekcyjne nawilżenie przez długie godziny. Oprócz tego zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy naszej skórze doskwierają niskie temperatury i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, nie należy pomijać ważnego etapu pielęgnacji nóg i stóp, jakim jest ich kompleksowe nawilżenie przy pomocy odpowiednio dobranego balsamu do ciała.

Bądź delikatna podczas depilacji

W szczególności o dokładnym nawilżeniu skóry nóg należy pamiętać tuż po depilacji, kiedy to sięgnięcie po kojący balsam do ciała może zapobiec powstawaniu wszelkich podrażnień. Ale również sam dobór odpowiedniej metody na pozbycie się niechcianych włosków jest bardzo istotny. W zależności od indywidualnych potrzeb, możemy postawić na bezbolesne golenie tradycyjną maszynką, która niestety daje krótkofalowe rezultaty, lub depilację woskiem bądź depilatorem.

Zaletą tej drugiej metody jest nawet kilka tygodni bez włosków, ale niestety stosowanie wosku czy też depilatora wiąże się z pewnym dyskomfortem podczas ich używania. Pamiętaj o peelingach Skóra całych nóg, ze szczególnym uwzględnieniem stóp, wykazuje dużą skłonność do powstawania zrogowaceń. Aby temu zapobiec, należy regularnie sięgać po delikatne, a zarazem skuteczne peelingi drobno- bądź gruboziarniste. Pielęgnacja stóp, w której stawiamy na systematyczne złuszczanie naskórka, pozwala uniknąć problemów z przesuszoną i pękającą skórą na piętach. Regularne peelingi zapobiegają także wrastaniu włosków po ich depilacji oraz widocznie poprawiają skuteczność takich kosmetyków jak balsamy do ciała czy też olejki.

Podczas codziennej pielęgnacji (https://neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-stop/)wystarczy poświęcić naprawdę niewiele czasu nogom i stopom, aby te części ciała szybko odwdzięczyły się nam perfekcyjnym wyglądem!

Tekst partnera

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: