Artretyzm u mężczyzn

Na dolegliwości związane z dną moczanową cierpią przede wszystkim panowie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu uważano, że chorują na nią przede wszystkim osoby bogate, jednak teraz ceny mięsa są tak niskie, że takie różnicowanie straciło jakikolwiek sens. Artretyzm łączy się z nieprawidłowym rozpuszczaniem się we krwi kryształów kwasu moczowego.

Dna pierwotna i wtórna.

Krystalizuje się on w stawach, przez co pojawia się ból i ubytek w masie kostnej. Istnieją dwa rodzaje dny moczanowej i obydwa częściej występują w przypadku mężczyzn. Dna pierwotna łączy się z nadprodukcją kwasu moczowego w organizmie. Należy do niej znacząca większość przypadków dny. W przypadku dny wtórnej napady chorobowe następują z powodu nieprawidłowego odżywiania, stosowania leków lub różnych zabiegów. W tym wypadku panowie także częściej ulegają napadom. Choroba u mężczyzn pojawia się częściej i w młodszym wieku. Pierwsze ataki zaczynają się w wieku czterdziestu pięciu lat, a na ich pojawianie się ma wpływ także nieprawidłowa, męska dieta.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: