Profilaktyka w skazie moczanowej

Profilaktyka w skazie moczanowej

W przypadku dny moczanowej profilaktyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Jej celem jest usuwanie następstw przewlekłych, zapalnych zmian zwyrodnieniowych stawów oraz zapobieganie napadom dny. Jednym z elementów profilaktyki artretyzmu są regularnie wykonywane badania, które pozwalają przepisać odpowiednie leki.

Medykamenty, stosowane w zwalczaniu dny, hamują wytwarzanie kwasu moczowego. Jednocześnie przyczyniają się do zwiększonego wydalania tego składnika wraz z moczem. Osoby, które borykają się z artretyzmem, powinny zmodyfikować swoją dietę. Z jadłospisu należy wyeliminować artykuły spożywcze bogate w puryny.

Istotną rolę odgrywa spożywanie posiłków o stałych porach. Kolacja powinna być konsumowana najpóźniej 3-4 godziny przed snem, ponieważ w nocy dochodzi do akumulacji kwasu moczowego. Osoby cierpiące z powodu artretyzmu powinny przyjmować duże ilości płynów. Ludzie, którzy borykają się z dną moczanową, powinni zrezygnować z alkoholu i używek.

Warto pamiętać, iż leki moczopędne ograniczają wydalanie kwasu moczowego. Osoby, które zmagają się z artretyzmem, powinny unikać radykalnych diet. Jednocześnie należy regularnie wykonywać badania krwi i moczu. Choć osoby, które borykają się z artretyzmem, często odczuwają ból podczas ćwiczeń, nie powinny zapominać o roli aktywności fizycznej. Ruch pozwala zachować sprawność zaatakowanych stawów. Osoby, które cierpią z powodu artretyzmu, powinny pamiętać o profilaktyce. Stosując się do wyżej wspomnianych zaleceń, można uniknąć bolesnych ataków.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: