Strategie bezpiecznego odchudzania

Anna Pelzer z Unsplash
Anna Pelzer z Unsplash

Cukrzyca i otyłość są ze sobą ściśle związane, walka z jedną i drugą chorobą wymaga dużych wyrzeczeń i stałej kontroli. Osoby zmagające się z podwyższonym stężeniem cukru we krwi powinny szczególnie unikać dodatkowych kilogramów.

W dzisiejszym świecie wygląd jest szczególnie ważny, w cenie jest przede wszystkim szczupła i zgrabna sylwetka. Jednak utrata kilogramów dla niektórych kobiet jest dużym wyzwaniem, szczególnie jeśli diecie towarzyszą dodatkowe choroby, takie jak cukrzyca. Dla kobiet cierpiących na cukrzycę, utrzymanie prawidłowej masy ciała jest niezwykle trudne, a nadwaga dodatkowo utrudnia prawidłowe wykorzystywanie insuliny przez organizm. Już kilka kilogramów mniej, wpływa korzystnie na spadek poziomu insuliny we krwi.

Żeby dobrze zrozumieć trudność, z jaką muszą sobie poradzić diabetycy, trzeba zdawać sobie sprawę, że dostarczanie organizmowi nadmiaru kalorii, prowadzi do podwyższenia stężenia glukozy we krwi i w konsekwencji może doprowadzić do poważnych problemów z nadwagą. Otyłość z kolei, zmniejsza wrażliwość na insulinę i zwiększa prawdopodobieństwo występowania dodatkowych chorób.

Diabetyk na diecie

Cukrzyca zaliczana jest do chorób metabolicznych, w związku z tym, potrzebna jest konsultacja medyczna przed każdą próbą odchudzania i przejścia na dietę. Możliwe jest wspomaganie odchudzania produktami, które pozwolą na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, warto jednak pamiętać o tym, aby przy wyborze kierować się składem, który nie zaburzy gospodarki cukrowej organizmu.

Składniki niezbędne dla diabetyków – chrom, błonnik i żeń-szeń

Chrom, błonnik i biała morwa są składnikami, które świetnie wspomagają proces odchudzania, także u cukrzyków. Chrom reguluje poziom cukru we krwi i bierze udział w metabolizmie glukozy. Białko z kolei, nie pozwala na wchłanianie cukrów z przewodu pokarmowego. Zeń szeń ma działanie wielokierunkowe – zwiększa magazynowanie glukozy, w postaci glikogenu w wątrobie, dzięki czemu wchłanianie cukrów z przewodu pokarmowego jest ograniczone.

3 z wymienionych składników, wspomagających odchudzanie dla cukrzyków znajdują się w suplemencie diety SlimXL. To jedyna taka kuracja odchudzająca, która składa się aż z 30 aktywnych składników i jest przeznaczona do stosowania także przez diabetyków.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: