Artretyzm a odżywianie

Bezwzględnym elementem leczenia chorego na artretyzm jest stosowanie odpowiedniej diety. Większość chorych nie przykłada do niej zbyt dużej uwagi, jednak okazuje się, że stosowanie diety pomiędzy napadami, znacznie zmniejsza ich częstotliwość. Dieta stosowana przy artretyzmie generalnie jest korzystna dla zdrowia, jednak należy pamiętać o zastępowaniu białek zwierzęcych, białkami roślinnymi.

Konieczna dieta.

Aby unikać napadów dny, konieczne jest wyeliminowanie z diety tłustego mięsa pod każdą postacią. Bardzo niekorzystne jest spożywanie podrobów wieprzowych. Chory, który cierpi na artretyzm powinien wyeliminować z diety także alkohol oraz mocną kawę. Niekorzystne jest spożywanie potraw smażonych i zawierających dużą ilość tłuszczu. Zamiast tego, należy spożywać chudy nabiał oraz wędliny dobrej jakości, bez widocznego tłuszczu. Warzywa działają pozytywnie na stan osób z artretyzmem, podobnie jak zwiększona ilość wypijanej czystej wody. Pomoże to w eliminowaniu z naszego organizmu wszelkich zanieczyszczeń.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: