Artretyzm a wiek

Dna moczanowa to choroba, która jest związana zarówno z płcią męską, jak i z wiekiem. Bardzo rzadko napady dny moczanowej dotykają osoby młodsze, niż w wieku czterdziestu lat. Kryształy kwasu moczowego są przez lata odkładane w naszych stawach, a pierwszy atak może mieć miejsce około pięćdziesiątego roku życia, plus minus pięć lat.

Nieprawidłowy metabolizm.

Dotyczy to głównie pierwotnej, częściej występującej formy dny moczanowej, która jest związana z nieprawidłowym metabolizmem. Warto wspomnieć o tym, że czynnikiem, który może przyspieszyć powstawanie napadów – oraz zwiększyć częstotliwość występowania poszczególnych napadów dny, jest dieta. Jeśli mężczyzna unika spożywania czerwonego mięsa i alkoholu, to napad pojawi się znacznie później, niż w przypadku osoby, który nie wprowadza takich ograniczeń. Leczenie dny moczanowej nie może polegać na unikaniu diety i stosowaniu tabletek, gdyż stan chorego będzie się pogarszał. Kolejne guzki dnawe atakują nowe stawy, a tabletki brane w przypadku ataku nie rozwiązują problemu.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: