Artretyzm to niezwykle bolesna choroba, pojawiająca się zwykle w starszym wieku. Charakteryzuje się silnym i nagłym atakiem bólu, oraz obrzękiem skóry wokół stawu. Leczenie artretyzmu to połączenie diety wraz z lekami o różnym spektrum działania. Należy je rozpocząć jak najwcześniej, gdyż choroba może przenieść się na inne rejony ciała – nieleczony artretyzm powoduje odwapnienie kości oraz problemy z układem wydalniczym.
Leki przeciwzapalne.
Leczenie artretyzmu w okresie napadu bólu to oczywiście podawanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Należą do nich tabletki oraz zastrzyki z takich substancji jak paracetamol, diclofenac i naproxen. Działają doraźnie i nie powodują zmniejszenia częstotliwości napadów bólowych, w przeciwieństwie do leków na bazie alkaloidów. Hamują one gromadzenie się kwasu moczowego w stawach oraz ograniczają jego syntezowanie, dlatego można uniknąć bólu. Leki moczopędne są także wskazane, gdyż dzięki nim kwas moczowy nie wchłania się w nerkach i nie dochodzi do zajęcia stawów.
*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.