Małże zielone pomogą ci na stawy

Małże zielone pomogą ci na stawy

Owoce morza w postaci małży zielonych potrafią zdziałać wiele dobrego dla zdrowia. Reumatolodzy odkryli, że wyciąg z nich działa pozytywnie na nasze stawy.

Zielone małże

Wyciąg z omułka zielonowargowego czyli małży zielonej jest naturalna alternatywą w leczeniu. Dzięki cennym składnikom aktywnie likwiduje ból i obrzęki.
Nowozelandzkie zielone małże są zaliczane do najbardziej ekologicznych owoców morza. Ekstrakt z nich jest bogaty w źródło żelaza, glikozaminoglikany i betainy. Jest naturalnym, zdrowym produktem, posiadającym właściwości przeciwzapalne. Wyciąg z tych niepozornych małży znacznie zmniejsza ból, zwiększa ruchomość stawów. Co ważne, nie powoduje skutków ubocznych.
Badacze dowiedli zdrowotnego działania małży zielonych. Na rynku można znaleźć m.in. suplementy diety zawierające sproszkowany wyciąg leczniczy z tych specjalnie hodowanych w Nowej Zelandii owoców morza.

Zastosowanie zdrowotne

Wyciąg z zielonych małż poleca się osobom, które mają problemy z poruszaniem się. Wszystkim, których organizmy ze względu na wiek nie wytwarzają wystarczających ilości kwasu hialuronowego. Ekstrakt z małży zawiera składniki, które wiążą wodę w organizmie, co wpływa korzystnie na chrząstkę. Pracującym fizycznie oraz osobom intensywnie uprawiającym sport także przyda się dawka z małży. Dla wszystkich osób z nadwagą, narażonych na nadmierne przeciążenie stawów również. Ekstrakt z tych małży dostarczy niezbędnych substancji do utrzymania prawidłowego stanu naszych stawów, mięśni i kości. Jego odżywcze substancje pozwalają na odbudowę chrząstki, co może uchronić przed poważnymi chorobami zwyrodnieniowymi takimi jak artretyzm czy też zapaleniem stawów.

Nie tylko warzywa czy owoce zapewnią nam odżywcze składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dary morza także zawierają ukryte w sobie substancje, których działanie może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: