Sposoby na artretyzm

Sposobów na artretyzm jest wiele, każda z nich ma na celu zmniejszenie częstotliwości występowania napadów dny. Leczenie dny należy połączyć z odpowiednią dietą. W diecie na artretyzm zmniejszamy ilość związków purynowych w organizmie, poprzez eliminację mięsa, podrobów, alkoholu, mocnej kawy i herbaty. Leczenie artretyzmu za pomocą leków polega na podawaniu środków o działaniu przeciwbólowych i przeciwzapalnych – zwłaszcza w przypadku, gdy napad dny już powstał.

Leki na kwas moczowy.

Leki tego typu należy stosować ze środkami osłonowymi, które uchronią żołądek. Pomiędzy napadami dny stosuje się leki, które redukują ryzyko powstawania następnych napadów. Są to zwykle silnie działające środki, należące do grupy alkaloidów. Aby uniknąć napadów w okresach długoterminowych, stosuje się leki które redukują tworzenie w organizmie kwasu moczowego – głównego winowajcy w przypadku artretyzmu. Leki moczopędne pozwalają także na oczyszczenie nerek i całego organizmu z niekorzystnych metabolitów, a także obniżają nieco ciśnienie.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: