Ajurweda w leczeniu artretyzmu

ajurweda

Ajurweda jest indyjską medycyną sięgającą starożytności. Pomaga także w leczeniu problemów z artretyzmem.

Problemy z artretyzmem

Wraz z wiekiem nasze kości oraz stawy mogą stracić swoją sprawność. Wiążą się z tym poważne choroby takie jak artretyzm, które mogą utrudnić nasze codzienne funkcjonowanie. Z pomocą przychodzi siła medycyny niekonwencjonalnej jaką jest ajurweda. Ta znana od wieków nauka specjalizuje się w leczeniu wielu chorób.

Indyjska wiedza

Ajurwedyjska wiedza opiera się na całościowym podejściu do zdrowia człowieka i jego organizmu. Dotyczy to trzech tzw. dosz – wata, pitta i kapha, które są odpowiedzialne za poszczególne dolegliwości. Zaburzenia tych energii mogą osłabiać nasz metabolizm i powodować problemy z artretyzmem, takie jak sztywnienia stawów, bóle i stany zapalne.

Ajurwedyjska moc lecznicza

Aby wspomóc pracę naszych stawów i kości należy pozbyć się zalegających w naszym organizmie toksyn. Zmiana diety, poprzez wprowadzenie do niej odpowiednich przypraw takich jak imbir, czosnek czy kolendra usprawni nasz układ trawienny. Należy unikać mleka i przetworów mlecznych oraz zimnych posiłków. Cierpiącym na artretyzm poleca się herbatki ziołowe poprawiające trawienie oraz duże ilości ciepłej wody. Aby lepiej oczyścić swój organizm warto zastosować specjalną dietę oczyszczającą, pijąc ziołowe napary. Pozwoli to nie tylko usunąć toksyny ale również pomoże w walce z bólem stawów. Dobrym sposobem na pozbycie się bólu jest również mleko sezamowe. Do domowych, ajurwedyjskich sposobów zalicza się także masaże z ziół takich jak czosnek, imbir oraz sezam. Dużo łagodnego i regularnego ruchu oraz odrobina jogi także pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie .

Medycyna niekonwencjonalna może równie skutecznie pomóc nam w walce z artretyzmem. Warto zgłębić tą wiedzę bardziej, aby poznać metody leczenia, które uśmierzą nasz ból i poprawią sprawność stawów.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Artretyzm czyli dna moczanowa 2021