Fonowanie obszaru nerek

Jedna z metod leczenia dny moczanowej może być metoda fonowania.

Fonowanie jest zabiegiem polegającym na przykładaniu do danej części ciała specjalnego urządzenia. Są to tzw. wibrofony, które emitują mikrowibracje o częstotliwości dźwiękowej. Uważa się, że metoda fonowania może mieć korzystny wpływ na osoby borykające się z napadami dny moczanowej. Poprawia funkcjonowanie nerek i sprzyja odprowadzaniu z organizmu nadmiaru kwasu moczowego.

Dna moczanowa – co to takiego?

Dna moczanowa to choroba, która polega na nieprawidłowym metabolizmie kwasu, którego jest albo za dużo, albo jest nieprawidłowo wydalany. Prowadzi to do odkładania się jego nadmiaru w różnych miejscach, a głównie okolicach stawów, powodując napady, czyli silne bóle i obrzęk w miejscu jego magazynowania.

Zalety zabiegu

Fonowanie obszaru nerek to metoda, które regularnie stosowana pozwoli na poprawę metabolizmu kwasu i zminimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości. Jej zaletą jest na pewno to, że zabieg można wykonywać samodzielnie w domu, co w wypadku ataku dny będzie sprzyjające dla pacjenta. Zdarza się, że ból jest na tyle silny, ze nie pozwala na jakikolwiek ruch, a wtedy wizyta u lekarza w celu wykonania zabiegu byłaby niemożliwa.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Artretyzm czyli dna moczanowa 2021