Objawy artretyzmu

Dna moczanowa należy do niezwykle bolesnych chorób. Choroba na początku pozostaje w stanie utajenia, w związku z czym nie można jej zdiagnozować. Gdy ujawni się, ból jest tak silny, że można pomylić go z urazem. Objawy mogą pojawić się na przykład po tłustym posiłku. Ból dotyka tylko jednego stawu, zaatakowane mogą być dłonie albo stopy, rzadziej ból pojawia się w dużych stawach. Skóra jest bardzo czerwona i pojawia się obrzęk.

Leczenie artretyzmu.

Naskórek przypomina skórę łuszczycową, a ruchy w stawie są utrudnione. Napad dny mija samoistnie po kilku dniach, ale dolegliwości są tak silne, że chory udaje się do lekarza po leki na receptę. Choroba może spowodować także dolegliwości z nerkami. Kamica nerkowa powoduje dalsze dolegliwości bólowe i dość często towarzyszy artretyzmowi. Jeśli chodzi o leczenie artretyzmu, choroba jest przewlekła i nie znaleziono na nią skutecznego lekarstwa. Leczenie polega na zmniejszaniu częstotliwości występowania napadów bólowych poprzez stosowanie odpowiednich, silnie działających leków.

*Treści zawarte na serwisie Artretyzm.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Artretyzm.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: