Małże zielone pomogą ci na stawy

malze

Owoce morza w postaci małży zielonych potrafią zdziałać wiele dobrego dla zdrowia. Reumatolodzy odkryli, że wyciąg z nich działa pozytywnie na nasze stawy.

Zielone małże

Wyciąg z omułka zielonowargowego czyli małży zielonej jest naturalna alternatywą w leczeniu. Dzięki cennym składnikom aktywnie likwiduje ból i obrzęki.
Nowozelandzkie zielone małże są zaliczane do najbardziej ekologicznych owoców morza. Ekstrakt z nich jest bogaty w źródło żelaza, glikozaminoglikany i betainy. Jest naturalnym, zdrowym produktem, posiadającym właściwości przeciwzapalne. Wyciąg z tych niepozornych małży znacznie zmniejsza ból, zwiększa ruchomość stawów. Co ważne, nie powoduje skutków ubocznych.
Badacze dowiedli zdrowotnego działania małży zielonych. Na rynku można znaleźć m.in. suplementy diety zawierające sproszkowany wyciąg leczniczy z tych specjalnie hodowanych w Nowej Zelandii owoców morza.

Zastosowanie zdrowotne

Wyciąg z zielonych małż poleca się osobom, które mają problemy z poruszaniem się. Wszystkim, których organizmy ze względu na wiek nie wytwarzają wystarczających ilości kwasu hialuronowego. Ekstrakt z małży zawiera składniki, które wiążą wodę w organizmie, co wpływa korzystnie na chrząstkę. Pracującym fizycznie oraz osobom intensywnie uprawiającym sport także przyda się dawka z małży. Dla wszystkich osób z nadwagą, narażonych na nadmierne przeciążenie stawów również. Ekstrakt z tych małży dostarczy niezbędnych substancji do utrzymania prawidłowego stanu naszych stawów, mięśni i kości. Jego odżywcze substancje pozwalają na odbudowę chrząstki, co może uchronić przed poważnymi chorobami zwyrodnieniowymi takimi jak artretyzm czy też zapaleniem stawów.

Nie tylko warzywa czy owoce zapewnią nam odżywcze składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dary morza także zawierają ukryte w sobie substancje, których działanie może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Artretyzm czyli dna moczanowa 2020